23 Aralık 2011 Cuma

RoboCup 2011 - İstanbul - TÜRKİYE

Hamza Öztaş Share:
Image Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.us
Yarışmalar

RoboCup Futbol
RoboCup, sosyal anlamda kabul görmüş olması ve çözülmesi gereken oldukça karmaşık problemler içermesi açısından, ve geliştirilen yöntemlerin günlük hayatta ve sektörde de kullanım alanı bulmasını hedefleyerek ana problem olarak futbolu seçmiştir. RoboCup projesinin amacı 2050 yılında tamamen otonom insansı robotlardan oluşan bir takımın dünya futbol şampiyonunu yenmesidir.

RoboCup Arama-Kurtarma
Afet sonrası arama kurtarma çok zorlu bir ortamda çok sayıda farklı özelliklere sahip etmenlerin birlikte çalışmasını gerektiren gerçek bir uygulama alanıdır. RoboCup Arama Kurtarma Ligi'nin ana amacı çoklu etmenlerin koordinasyonu, fiziksel etmen tasarımı, bilgi altyapılarının geliştirilmesi ve mobil haberleşme araçlarıyla robotların entegrasyonu için gerekli araştırmaları desteklemektir.

RoboCup @Home
RoboCup@Home yarışmaları gündelik hayatta insan robot etkileşimini araştırmak ve yeni uygulamalar geliştirmek için tasarlanmıştır. Yarışma alanı mutfak ve oturma odasından oluşan bir ev ortamıdır. Yarışmacılar robotlarının bu ortamdaki becerilerini sergilemektedirler.

RoboCup Çocuk
RoboCup Çocuk Ligi genç öğrenciler için yerel, bölgesel ve uluslararası robot yarışmalarını destekleyen eğitim amaçlı bir girişimdir. RoboCup'ı ilköğretim ve lise öğrencilerine tanıtmayı amaçlamaktadır. Turnuva öğrencilerine uluslararası değişim programlarına katılarak yaşıtlarıyla tanışma ve birlikte çalışma olanağı tanınmaktadır.
Image Hosted by ImageShack.us

(Kaynak::www.robocup2011.org)
Tarafından Yayınlandı >> Hamza Öztaş

Hamza Öztaş'ı google plus'ta takip etmek için Google'a tıklayın;
Google+.

0 yorum:

Get Updates in your Email
Complete the form below, and we'll send you our best of articles.

İletişim

© >> |
TOP