16 Şubat 2012 Perşembe

UMTIK-2012 15. ULUSLARARASI MAKİNA TASARIM VE İMALAT KONGRESİ (UMTİK 2012) 19-22 Haziran 2012, Pamukkale, Denizli, Türkiye

Hamza Öztaş Share:
Image Hosted by ImageShack.us
15. Uluslararası Makina Tasarım ve İmalat Kongresi (UMTİK 2012), 19-22 Haziran 2012tarihleri arasında, yurdumuzun doğal ve tarihi zenginlikleriyle ünlü ilçesi Pamukkale’de gerçekleştirilecektir. Daha önceki yıllarda yapılmış olan UMTİK Kongrelerinde olduğu gibi, UMTİK 2012'nin amacı Türkiye’den ve dünyanın bir çok yerinden alanlarında tanınmış seçkin akademisyenleri ve profesyonelleri bir araya getirerek makina tasarımının ve imalatının, imalat sistem ve teknolojilerindeki son gelişmelerin tartışılabileceği bir forum oluşturmaktır. 
UMTİK 2012’de kongrenin ilk günü olan 19 Haziran 2012 tarihi “Yüksek hızlı, yüksek performanslı talaşlı imalat ve takım tezgahları” konusunda çağrılı bildirilerin sunumuna, endüstriyel seminerlere ve özel oturumlara ayrılmıştır. 

 • Üretim Süreçlerinin Tasarımı 
 • Makina Tasarımı ve Uygulamaları 
 • Mühendislik Tasarım Metodolojisi ve Tasarım Modelleri
 • Mühendislik Tasarımında Yeni Yaklaşımlar
 • Makina Elemanları ve Mekanik Sistemlerin Tasarımı, Modellenmesi, Analizi ve Hasar Oluşumu 
 • MEMS'in Mekanik Tasarımı ve Üretimi 
 • Makina Tasarım ve İmalatında İleri Malzemeler
 • İmalat Sistemlerinin ve Proseslerinin  Modellenmesi ve Simülasyonu
 • Bilgisayar Destekli Tasarım ve İmalat 
 • Bilgisayar Tümleşik İmalat Sistemleri 
 • Esnek ve Dağıtık İmalat Sistemleri 
 • Sürdürülebilir İmalat 
 • Mikro Üretim
 • Makina Tasarım ve İmalatında Akıllı Sistemler 
 • Tasarım ve İmalatta Yeni Gelişen Teknolojiler
 • Tasarım ve İmalatta Mühendislik Eğitimi
Kongre dili Türkçe ve İngilizce’dir. Türkçe ve İngilizce bildiriler ayrı oturumlar ve ayrı salonlarda düzenlenecek, çeviri yapılmayacaktır. Tecrübe ve bilgi birikimlerini yaymak, paylaşmak ve yenilemek isteyen akademisyenler ve endüstride çalışan mühendislerin bu foruma konuşmacı veya izleyici olarak katılımlarını beklemekteyiz.
Kongrenin ana çerçevesi dahilinde belirli konularda Ingilizce dilinde düzenlenecek özel oturumlar, önceki UMTİK kongrelerinde olduğu gibi UMTİK 2012 kapsamında da yer almaktadır. Geçmiş yıllarda bu oturumlar, akademisyenleri ve endüstride çalışan uzmanları seçkin konularda bir araya getirerek yeni tanışma ortamları oluşturmuştur. UMTİK 2010’de düzenlenen özel oturumlardan bazıları “Kompozit Malzeme Tasarım ve Üretimi”, “Mikro-İmalat”, “Otomotivde Yolcu Güvenliği için Tasarım”dır. Bu ilk çağrıyla, sizleri kongrenin ana hatları dahilinde belirleyeceğiniz konularda özel oturumlar düzenlemeye ve bu konudaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşmaya davet ediyoruz.
UMTİK 2012 kongresi, Pamukkale’de, travertenler ve antik Hierapolis şehrinin hemen yanında bulunan Colossae Otel’de yapılacaktır (Colossae Themal Spa Hotel -http://www.colossaehotel.com). Otelde kalacak katılımcılar, bir kaplıca kür oteli olan Colossae’de bulunan havuzlarda, Pamukkale termal suyu ve Karahayıt kırmızı suyundan yararlanabilecektir. Traverten ve Hierapolis antik şehrine ek olarak, yakın çevrede antik Laodikya kilisesi, travertenleriyle ünlü Kaklık mağarası gibi bir çok doğal ve tarihi mekanların bulunması, konferans dışında kalan zamanlarda katılımcılara gezilip görülecek çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Kongre detayları belli oldukça, Colossae Otel dışında farklı bütçelere uygun konaklama seçenekleri de önümüzdeki aylarda kongre web sitesinde (www.umtik.com) duyurulacaktır. (konferans web sitesi adresi kontrol edilecek). 
UMTIK-2012 için önemli tarihler aşağıda belirtilmiştir:

Bildiri göndermek için son gün:24Şubat2012
Kabul edilen bildirilerin duyurulması:16Mart2012
Bildirilerin son halinin gönderilmesi ve
bildiri sahiplerinin konferans kaydı için son gün:   
6Nisan2012
Konferans programının duyurulması:11Mayıs2012
Başarılarla dolu bir UMTİK kongresi daha gerçekleştirmek için, UMTİK 2012’ye katılımınızı ve değerli katkılarınızı bekliyoruz. Düzenleme komitesi üyeleri ile kongre hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için irtibata geçebilirsiniz. Sizleri 2012’de Pamukkale’de aramızda görmeyi diliyoruz.

daha fazla ayrıntılı bilgi için www.umtik.com

Tarafından Yayınlandı >> Hamza Öztaş

Hamza Öztaş'ı google plus'ta takip etmek için Google'a tıklayın;
Google+.

0 yorum:

Get Updates in your Email
Complete the form below, and we'll send you our best of articles.

İletişim

© >> |
TOP