13 Mart 2012 Salı

2. Mühendislik Eğitimi Uluslararası Konferansı (MEUK2012)

Hamza Öztaş Share:
Image Hosted by ImageShack.us"Yeni Eğilimler ve Beklentiler"
31 Ekim - 3 Kasım 2012, Club Hotel Sera, 07160 Lara ANTALYA


Uluslararası toplumun, tüm bu yeni kavramlar ışığında değişim yaşaması ve geleceğe yönelik yeni modeller üretmesi kaçınılmazdır. Mühendisler, ellerinde bulundurdukları teknik bilgi, beceri ve deneyim ile bu değişim ve gelişimde kaçınılmaz olarak önemli yer tutacaklardır. Bu nedenle, bu alandaki eğitimin, toplumsal değişimde öncü rol oynayacak ve geleceğin beklentilerini karşılayacak mühendislerin yetiştirilmesi amacı ile güncellenmesi ve yapılandırılması kaçınılmazdır. Mühendislik eğitiminde, diğer eğitim alanlarında olduğu gibi, uzmanlık ve deneyim kadar yöntem de önemli yer tutmaktadır.
Konunun öneminin farkında olan Atılım Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Southern Illinois Üniversitesi Edwardsville (ABD) 2. Mühendislik Eğitimi Uluslararası Konferansı (MEUK2012)’nı düzenlemektedir. Konferansa katılımınız ve katkıda bulunmanız bizleri onurlandıracaktır.

Image Hosted by ImageShack.us
Davetli Konuşmacılar

Dr. Ryan Fries: 
Dr. Fries, ABD'de bulunan SIUE, İnşaat Mühendisliği Bölümünde Yardımcı Doçent olup Amerika İnşaat Mühendisleri Derneği 2011 ExCEEd Eğitimde Yeni Öğretim Görevlisi Mükemmeliyet Ödülü (2011) (American Society of Civil Engineers 2011 ExCEEd New Faculty Excellence in Teaching Award) ve Chi - Epsilon James M. Robbins Eğitimde Mükemelliyet Ödülü (2011)(Chi-Epsilon James M. Robbins Award Excellence in Teaching Award) sahibidir. 
Sunum Konusu: Öğrenci Katılımı için sınıf planlaması (Planning Your Class to Engage the Students)
Dr. Sohyung Cho: 
Dr. Cho, ABD’de bulunan SIUE Endüstri ve İmalat Mühendisliği Bölümünde Doçent olup 2011 ve 2009 SIUE Mühendislik Fakültesi Endüstri ve İmalat Mühendisliği Eğitim Mükemmeliyet Ödülleri sahibidir. 
Sunum Konusu: Lisans ve lisansüstü öğrencilerinin eğitiminde kullanılan test-yatağı (Test-bed used for education of both undergraduate and graduate students)
Dr.Lueny Morell: 
Dr. Lueny Morell HP’ye katılmadan önce Puerto Rico Üniversitesi Kimya Mühendisliği ana bilim dalında profesör olarak görev yaptı. Halen IIDEA (Mühendislik Öğretim üyeleri Geliştirme Uluslar arası Enstitüsü) direktör yardımcısı ve Hewlett Packard Laboratuarları Stratejik İnnovasyon ve Araştırma Hizmetleri Ofisinde (Plo Alto, California, ABD) de Program Müdürü görevini yürütmektedir.
Sunum Konusu: 21. Yüzyılda Mühendislik Eğitimi ve Yenilik: Rol, Fırsatlar ve Meydan Okumalar (Engineering Education and Innovation in the 21st Century: Role, Opportunities and Challenges)
Dr.Oral Büyüköztürk: 
Dr. Büyüköztürk Massachusetts Institute of Technology (MIT), ABD’de İnşaat ve çevre Mühendisliği Bölümünde profesördür.
Sunum Konusu: Mühendislik Eğitim Müfredatının Yeniden Yapılandırılması (Restructuring Engineering Education Curriculum)
Dr.Celal Şengör : 
Dr. Şengör, İstanbul Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünde profesördür. Araştırma konuları arasında tektonik, yapısal jeoloji, fiziksel stratigrafi ve jeoloji tarihi yer almaktadır. Londra Jeoloji Topluluğu (1984) ve ayrıca Uluslararası ve ulusal bilim ödülleri olmak üzere birçok uluslar arası ödül sahibidir.
Sunum Konusu: Mühendislik eğitiminde fen bilimlerinin rolü (Role of natural sciences in engineering education)
Dr.Hasan Mandal : 
Dr. Mandal, metalürji ve malzeme bilimleri profesörü olup Sabancı Üniversitesi Araştırma ve Lisansüstü Politikaları Direktörüdür.TÜBİTAK Bilim ve Avrupa Seramik Derneği Stuijts Ödülleri dahil bir çok uluslar arası ve ulusal ödül sahibidir. Uluslararası Mühendislik Eğitimi Dernekleri Federasyonu (IFFES) Başkan Yardımcılığı dahil bir çok mesleki kurum üyesi ve idarecisidir. 
Sunum Konusu: Küresel Mühendislik Eğitiminin Sürekli Gelişimi için Önemli bir Araç: Hareketlilik
  
Dr.Tarık Kaboğlu : 
Sayın Kaboğlu, 1983 yılında lisans ve 1987 yılında yüksel lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden ve MBA derecesini 2002 yılında Ankara Üniversitesi’nden almıştır. ASELSAN’a 1983 yılında katılmış ve 1983’ten 2011 yılına kadar değişik bölüm ve pozisyonlarda çalışmıştır. Şu anda Atsana – Kazakistan’da bulunan “Kazakhstan Aselsan Engineering”(KAE) LLP Şirketi’nde CEO olarak çalışmaktadır. 
Sunum konusu: Teknoloji Yönetimi ve Üniversitelerin ve Sanayinin Rolü

Konferans Düzenleme Kurulu adına,
Prof. Dr. İsmail Bircan
Atılım Üniversitesi Rektör Yrd.
Image Hosted by ImageShack.us


Daha fazla bilgi almak için tıklayın;

Tarafından Yayınlandı >> Hamza Öztaş

Hamza Öztaş'ı google plus'ta takip etmek için Google'a tıklayın;
Google+.

0 yorum:

Get Updates in your Email
Complete the form below, and we'll send you our best of articles.

İletişim

© >> |
TOP